Sauna

Home/Sauna
Sauna 2017-09-09T12:39:33+00:00

Sauna

Firmamız sauna yapımındaki tecrübe ve birikimini siz değerli müşterilerine sunmaktadır. Güvenli ve özgür tasarımlarla evinizde, otelinizde, kulübünüzde yaşamınıza sağlık ve konforlu bir rahatlık katmaktır.

Sauna Finlilerin başlattığı ahşap barakaların içine sıcak taşlardan yükselen kuru buharla yapılan löyly banyoları günümüz teknolojisiyle sauna keyfine dönüştürülmüştür.

Terleme yolu ile vücuttaki su ve toksinlerin dengelenmesini sağlayan, gözeneklerini açan, temizleyen yüksek sıcaklıktaki odalara verilen addır. Yüksek ısı veren bir kaynağa sahiptir ve tahta ile kaplıdır. Tahta buharı emerek nem’i korur; aynı zamanda kötü bir iletkendir bunun sayesinde vücudun yanmasını önler.

Düzenli olarak saunaya girmek terleme yolu ile gözeneklerin açılmasını ve cildin ölü hücrelerden arınarak son derece pürüzsüz ve canlı bir görünüme ulaşmasına sağlar. Sauna dolaşım sistemini hızlandırarak, düzenleyerek ve özellikle kan proteinlerini arttırarak oksijenin hücrelere daha yoğun gitmesini sağlar. Saunanın rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapar.

Saunanın antikor üretimini arttırması bağışıklık sistemini güçlendirir ve bizi dış etkenlere karşı son derece dirençli hale getirir. Bu arada saunanın solunum yolları üzerindeki düzenleyici etkisi bulunur. Egzersiz yaptıktan sonra saunaya girmek adale ağrılarına sebep olan laktik asidin terleme ile atılmasını sağlar.