Buhar Odası

Home/Buhar Odası
Buhar Odası 2017-09-09T11:22:45+00:00

Buhar Odası

Firmamız buhar odası ve spa yapımındaki tecrübe ve birikimini siz değerli müşterilerine sunmaktadır.Güvenli ve özgür tasarımlarla evinizde, otelinizde,kulübünüzde yaşamınıza sağlık ve konforlu bir rahatlık katmaktır.

Buhar banyosunun tarihi Romalılara kadar uzanmaktadır. Bugün ise buhar banyolarının keyfi sauna ve buhar sistemleri ile doruğa çıkmıştır. Sauna yüksek sıcaklık, düşük nem oranına dayalıdır, buhar odası aksine yüksek nem oranı, düşük sıcaklık esasına göre çalışır ve çok faydalı etkileri bulunmaktadır. İyi bir dinlenme ile, buhar banyosu, kalıcı olmayan tıbbi rahatsızlıklar için özel bir terapi geliştirmektedir. Yanı sıra, kozmetik faydaları da kanıtlanmıştır. Pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı bir cilt sağlar. Bunların dışında sisteme esans pompası ilave edilerek herbal terapi imkanı verir. Ilık buhar bulutları sizi ve sağlığınızı stressiz bir yaşama taşıyarak daha huzurlu ve mutlu yaşamanızı sağlar.
Yine eski medeniyetlerden Helen, Eti, Frig ve Roma uygarlıklarının, şifalı kaplıca sularında
Yaralandıkları görülür.

Sularla tedavide, fiziksel ve zihinsel ilişkinin varlığını ilk kabul eden medeniyet ise, kaynak sularının çevresine suyla iyileşme ve yenileme merkezleri kuran, eski yunanlılardır. Romalılar banyo kültürünü geliştirerek bunu bir tedaviden çok yaşam tarzına dönüştürmüş, Avrupa’daki gelişimiyle birlikte bugün ki anlamıyla SPA’lar ortaya çıkmıştır.